Matování skla

Sklo je možno matovat plošně (náhrada chemického matování), nebo provádět hloubkový úběr, který do jisté míry nahrazuje nebo doplňuje klasické broušení. Matovat lze jak sklo ploché (vitráže, okna), tak sklo duté jako například vázy, sklenice, lahve, stínítka lamp apod.

 

 

Sklo se matuje celoplošně i místně. Místní pískování - tvorba ornamentů, značení a cejchování výrobků se provádí přes šablony, které mohou být zhotoveny z různých materiálů. Nejčastěji se užívá na plotru řezaná samolepící tapeta, která zakrývá místa, jež nesmí být zmatována. Pro jednodušší tvary je možno použít kovových folií, pro jemné detaily pak existují speciální samolepící tryskací obtisky nebo fotošablony.

Duté sklo se pískuje v uzavřených kabinách. Pro vysoké kapacity v průmyslové výrobě se užívají karuselové tryskače. Ploché sklo dle velikosti buď uzavřených nebo průjezdných kabinách, v případě nutnosti je možné ho pískovat i na volné ploše Pro signování výrobků je možno s výhodou použít vysokokapacitní značkovací tryskač ZTZ 1 (viz. podrobnosti)

    Prášková lakovna a tryskání – balotinování Prášková lakovna a tryskání – saténování Prášková lakovna a tryskání pro zdrsnění Prášková lakovna a tryskání – matování skla Prášková lakovna a tryskání – odstranění koroze Prášková lakovna a tryskání - kuličkování Prášková lakovna - komaxit Prášková lakovna – komaxit - vzorky RAL Povrchová úprava barevných kovů Povrchová úprava skla prášková lakovna - tryskání Hromadné tryskání – bubnové tryskání prášková lakovna - tryskání

1.Toušeňská, všechna práva vyhrazena. E-mail: info@1tousenska.cz Tel: 326 995 801 Mobil: 733 770 765 | www.balotinovani.com | www.tryskaci-zarizeni.cz